μη τρελαθουμε πραγματικα!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser408
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser408

Guest
Βλεπω θιχτηκαν καποιοι απο τη φυλη ΜΑΚ για καποιες εκφρασεις που χρησιμποιηθηκαν οπως περιοσμενης νοημοσηνυς και τετοια...και κανουν αναφορες πιθανον για καποιο αποκλεισμο λες και επειδη ειπαμε καποιο χαζο επειρεαζει το παιχνιδι του κατι θα αλλαξει...ε λοιιπον εμενα ας με με πει οποιος θελει οτι θελει δε με απασχολουν αυτα ουτε αναφορα θα κανω.Αλλα επειδη μιλησαν για ασεβεια θελω να σας πω τι θεωρω εγω ασεβεια προς το παιχνιδι και μαλιστα πραξεις που επηρεαζουν την εκβαση του παιχνιδιου οποτε ναι εκει θα γινει αναφορα για αποκλεισμο λογαριασμων.
Αγαπητοι διαχηριστες μεγαλη ασεβεια προς το παιχνιδι ειναι η μη τηρηση των κανονων και προφανως η ατιμωρισια αυτων που τους παραβενουν.Στους κανονισμους γραφει ξεκαθαρα αυτο ''
§7. Ώθηση

Απαγορεύεται η χρήση ενός ή περισσοτέρων λογαριασμών που έχουν ως μοναδικό λόγο ύπαρξης την υποβοήθηση άλλου λογαριασμού.
Απαγορεύεται η δημιουργία οποιασδήποτε μορφής συναλλαγής (πόροι, επιθέσεις, διευκολύνσεις, κλπ) που εμπεριέχουν περισσότερους κόσμους ή/και servers.

Παράδειγμα:

  • Απαγορεύεται η συχνή αποστολή πόρων ή/και στρατευμάτων προς τρίτο λογαριασμό, με μοναδικό ωφελούμενο τον τρίτο λογαριασμό.''

το εβαλα μεσα σε εισαγωγικα επειδη δεν ειανι δικα μου λογια μεταφερω ακριβως οπως ειναι ενας απο τοςυ κανονες του παιχνιδιου.καλο θα ειναι να γινει ελγχος οσων κανουν τετοια χρηση λογαριασμων γιατι απαγορευτε νομζιω να βαζουμε και τους ''κολλητους μας΄'' με αποκλειστηκο σκοπο να μας προωωθησουν οπως λεει και ο κανονας.

Ελπιζω να μη σβηστει αυτο το θεμα δεν προσβαλω κανενα και τιποτα!!!
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Ο μόνος λόγος που το συγκεκριμένο θέμα δεν πάει αρχείο όπως το προηγούμενο, είναι γιατί δεν γίνεται αναφορά σε ονόματα παικτών. Κατά τα άλλα, ισχύουν όσα αναφέρουν οι Κανονισμοί του forum:

  • Εάν κάποιος παίκτης παραβαίνει τους Κανονισμούς, μην κάνετε δημοσίευση γι’ αυτό το λόγο. Χρησιμοποιήστε την αναφορά του μηνύματος, ή σε σοβαρές περιπτώσεις επικοινωνήστε με την Ομάδα Διαχείρισης. Απαγορεύεται να δημοσιεύετε τυχόν παραβάσεις άλλων χρηστών.
  • Δεν επιτρέπονται οι συζητήσεις που αφορούν παραβάσεις Κανονισμών του παιχνιδιού, αποκλεισμούς από το παιχνίδι ή/και το forum.

Άρα, Παιχνίδι > Ρυθμίσεις > Επικοινωνία με την υποστήριξη.
 

DeletedUser357

Guest
Σας έστειλα την συνομιλία και θα απευθυνθώ και στον κεντρικό server και διαχειριστές.
 

DeletedUser441

Guest
noesis θα πρεπει να καθησουμε να κανουμε ενα ενα ολα τα χωρια ρεπορτ? τα παλικαρια ειναι τραγικοι.. οπιο χωριο δεν ειναι σε συμμαχια το εχουν αυτοι σαν διπλο λογαριασμο... αφιερωστε λιγο χρονο δειτε ποσοι απο αυτους εχουν αμυντικα απο 3α χωρια και μοιραστε μπαν.. δεν χρειαζετε καν κατασκοπιες να στειλουμε πλεον οτιδηποτε εχει 250+ ποντους και μπορει να βγαλει αμυντικα ειναι διπλος δικος τους.. εχουν καταντησει κουραστικοι..
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Καλό θα ήταν να κρατήσετε για τον εαυτό σας και μόνο τους όποιους χαρακτηρισμούς και διαπιστώσεις έχετε για τον οποιονδήποτε. Το ποιος είναι τραγικός και ποιος δεν είναι, είναι αποκλειστικά δικό του θέμα. Αν έχετε να σχολιάσετε το οτιδήποτε για την παικτική ικανότητα του οποιουδήποτε, κάντε το. Τα υπόλοιπα περιττεύουν.

Αναφορικά με τα υπόλοιπα σχόλιά σας, ισχύουν τα όσα έχω αναφέρει 2 απαντήσεις πιο πάνω: Παιχνίδι > Ρυθμίσεις > Επικοινωνία με την υποστήριξη.
 

DeletedUser441

Guest
πως σχολιάζετε αν όχι τραγική η παικτικη ικανότητα αυτών οι οποίοι έχουν 50 άτομα συμμαχία 25 διπλούς και 10 άλλους σε μια τρίτη συμμαχία που απλά μπήκαν για να βγάλουν αμυντικά και να τους στείλουν με τη δικαιολογία "ε δεν είχαμε τι να κάνουμε αφού περιμένουμε τον κ15"

p.s εμείς τρώμε μπαν γιατι βρισαμε μιλάμε για αστεία πράγματα.. δεν με ενδιαφέρει αν οι αντίπαλοι μου χαλάνε λεφτά στο παιχνίδι και εμείς όχι υποθετικά είναι free 2 play..οι κανόνες είναι για όλους δεν μπορεί κανεις να αγοράσει ασυλία η στραβά μάτια από τους admin!

10 πόντοι για
  • Εάν κάποιος παίκτης παραβαίνει τους Κανονισμούς, μην κάνετε δημοσίευση γι’ αυτό το λόγο. Χρησιμοποιήστε την αναφορά του μηνύματος, ή σε σοβαρές περιπτώσεις επικοινωνήστε με την Ομάδα Διαχείρισης. Απαγορεύεται να δημοσιεύετε τυχόν παραβάσεις άλλων χρηστών.
η επόμενη θα είναι για επίθεση προς την ΟΔ.
από aigokairos.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser414

Guest
... και 10 άλλους σε μια τρίτη συμμαχία που απλά μπήκαν για να βγάλουν αμυντικά και να τους στείλουν με τη δικαιολογία "ε δεν είχαμε τι να κάνουμε αφού περιμένουμε τον κ15"

Φίλε nazoreos εκτίθεσαι γράφοντας τέτοια πράγματα, μιας και μας δείχνεις πως ΔΕΝ ξέρεις το παιχνίδι. ;)
Προσωπικά πάντα ήξερα ποιός από σας έχει στείλει άμυνες σε ποιόν, παρακολουθώντας τους αμυντικούς πόντους του καθενός, όταν χτυπούσαμε κάποιον. Εσύ προφανώς δεν το έμαθες ποτέ αυτό ( τρία χρόνια μετά) και μας κατηγορείς πως στέλνουμε άμυνες για βοήθειες σε τρίτους, όταν έχουμε ΜΗΔΕΝ αμυντικούς πόντους, αν εξαιρέσουμε μια χθεσινή επίθεση σε παίκτη μας. :))
Αλλά και στο φινάλε, θα είχαμε κάθε δικαίωμα να το κάνουμε και εσείς να το αντιμετωπίσετε, αν θέλαμε, ασχέτως που εμείς ΔΕΝ κάνουμε κανενός είδους συμμαχίες. ;)
Επίσης είμαστε μόλις τέσσερεις (κι όχι 10), δηλαδή μόλις το 1/10 του βασικού μας πυρήνα. Γιατί μας φοβάστε τόσο αλήθεια? :))

.... εμείς τρώμε μπαν γιατι βρισαμε μιλάμε για αστεία πράγματα...

Αυτό εσύ το θεωρείς "αστείο πράγμα"? Συμφωνείς δηλαδή?
Προσωπικά (55 χρονών γερο-γάιδαρος) ΔΕΝ ανέχομαι από κανέναν τυχάρπαστο να με βρίζει και μάλιστα κρυμμένος πίσω από μια οθόνη κι εφ' όσον δεν μου δίνεται η δυνατότητα να τον αποκλείσω, θα τον αναφέρω στην διαχείριση, χωρία απολύτως καμία τύψη!
 

DeletedUser408

Guest
Φιλε μου ξερεις ποιος φοβαται?ΑΥτος που βαζει τα 3/4 τουχαρτη να παιζουν μαζι του.Οταν σε ειχα ρωτησει γιατι στρατολογησες και αλλον π[αικτη διπλα μπου στην επαρχια μου απαντησες πως ετσι θα εδρωθεις στην επαρχια.Αυτο φιλε δεν ειναι ξερω να παιζω.Εγω θα χαρω πολυ να παιζαμε φυλες 20 ατομων καθαρα χωρις τιποτα αλλο.Επισης για τους αμυντκους ποντους που λες δεν ειχαν χτυπηθει ουτε 5 χωρια απο αυτα που εχουν οι αντιπαλοι μας αλλα μιλησα με ατομο στη φυλη σας και ζητησα καο συγνωμη γιατι οντως δνε ειχε στειλει εκανα λαθος εκτιμηση και δε χρειαζετε ενταξει αν μου απολογηθει ακποιος για το που θα στιελει αμυνες .Παρονομο δε θα ηταν να βοηθουσατε απο τηστιγμη που παιζατε κανονικα απλα με αυτα που ειδαμε απο την αρχη ...
 

DeletedUser243

Guest
Δεν ξέρω τι εξυπηρετεί αυτή η συζήτηση σε αυτό το φόρουμ!!!
Παιχνίδι είναι και στο παιχνίδι όπως και στην ζωή υπάρχουν στιγμές που θα αισθανθούμε αδικημένοι, αλλά πρέπει να ψάξουμε λίγο καλύτερα να δούμε τι είναι αυτό που γεννά την αδικία.
Ας χαλαρώσουμε ΟΛΟΙ και ας ΠΑΙΞΟΥΜΕ... Οι κανόνες είναι αναρτημένοι και για όσους δεν τους γνωρίζουν είναι δική τους η ευθύνη και θα πρέπει να φροντίσουν να ενημερωθούν.

Το μόνο που ίσως θα έπρεπε να δει η Ο.Δ. και να το κάνει ως πρόταση προς την εταιρεία είναι να ενημερώνεται ο Ιδρυτής της Φυλής για τον λόγο του μπαν παίχτη της Φυλής του.
Την πρόταση την έχω κάνει προς την Ο.Δ. και έχω λάβει απάντηση από την noesis, αλλά θεωρώ ότι θα πρέπει να διατυπώσουν γνώμη επί αυτού του θέματος και άλλοι ιδρυτές φυλής.
 

DeletedUser38

Guest
διπλοτετραπλοι και τα συναφη ηδη θα υπαρχουν παντα τωρα εσεις τι χτυπιεστε δεν το καταλαβαινω αυτο ειναι δουλεια αλλον ..ενα θεματακι που θα επρεπε να εξεταστει ειναι τα κο πλευ πρακτικη εξυπνη θα ελεγα μπενουν δεινουν κο πλευ κ δεν ξαναμπενουν εδω θα επρεπε να μπει μια ας πουμε δικλειδα ασφαλειας ανα 20 μερες π.χ να γινεται ας πουμε παλη π.χ ανανεωση του κο πλευ κ οχι μπενω περναω κο πλευ κ μην τον ειδατε τον παναη αυτα απο μενα σαν προταση
 

DeletedUser408

Guest
κο πλει που εχει να μπει πανω απο 10 μερες ας φευγειτο κο πλει και να απγορευται για αλλες 10 μερες να δωσει σε οποιονδηποτε.Αν δεν ειχε χρονο για το παιχνιδι ας μην εμπαινε γιατι ουσαιστηκα το κο πλει γινεται σα διπλος λογαριασμος!
 

DeletedUser414

Guest
Σίγουρα υπάρχει κι αυτό που λένε οι φίλοι πιο πάνω (μπαίνεις μια φορά, δίνεις co-play και χαιρετάς τον πλάτανο) αλλά αφ' ενός έχει υπάρξει περιορισμός, εφ' όσον ο co-player ΔΕΝ μπορεί να κόψει νομίσματα κι επομένως να "μεγαλώσει" τον λογαριασμό κι αφ' εταίρου δεν θα πρέπει (κατά την προσωπική μου γνώμη) να ξεχνάμε και τους παίκτες που μπορούν και πάνε για διακοπές κάποια στιγμή. Οπότε ο περιορισμός της "ανανέωσης" είναι μια γενίκευση που "μαζί με τα ξερά καίει και τα χλωρά", που λένε και στο χωριό μου. ;)
Εξ' άλλου δεν βλέπω στην πρότασή σας κάτι που θα ήταν "ασφαλές" μιας κι αν μπει (για παράδειγμα) ανανέωση του co-play κάθε 20-30 μέρες τι θα εμπόδιζε κάποιον που έχει τέτοιου είδους "κάλπικα" co-play να βάλει μια υπενθύμιση και να τα "επισκέπτεται" (άμεσα ή έμμεσα) κάθε 20-30 μέρες, ώστε να μην είναι "προβληματικά"?
 

DeletedUser408

Guest
Ας το μετρανε με ωρες τοτε.2 χωρια με 30 αγγροκτημα ειτε επιεθτικα ειτε αμυντικα βοηθανε υπερβολικα δε χρειαζεται να κοψει νομισμα.επισης ποροι και στο τελος 2 νομπλες αερα.ετσι γιενται δυστηχως αλλα οτι κανονες και να μπουνε φτεμε ολοι εμεις που αφηνουμ στις φυλες τετοιους παικτες επρπε να μη τοςυ αφηνουμε να παιζουν απλα αν δεν αλλαξουεμ εμεις δε προκειτε να αλαξξει το απιχνιδι καενανς κανονας απλα καποιοι δειχνουν το προσωπο τους εδω μεσα με λαμογιες
 

DeletedUser243

Guest
Τα coplay είναι μια μεγάλη συζήτηση... Είναι κακό για αυτούς που ξέρουν το παιχνίδι και είναι καλό για αυτούς που το μαθαίνουν.
Κάθε νόμισμα έχει 2 όψεις..... Ο βασικός περιορισμός για εμένα έχει μπει με τα νομίσματα και αρίστους. Από εκεί και πέρα να κάποιος θέλει να παίζει με 2 λογαριασμούς ή 3 σύμφωνα με το παιχνίδι είναι απαγορευμένο.
Έχουμε μάθει όμως να παρακάμπτουμε τους κανόνες και επομένως φταίμε εμείς.... Το παιχνίδι χάνει την αξία του γιατί έχεις να αντιμετωπίσεις 9 coplay .... εεεε εκεί ίσως να πρέπει να μπει και άλλος περιορισμός. Ας είναι 1 το coplay και τέλος....
Όποιος πρέπει να φύγει ας φύγει και θα βρει έναν να τον βοηθήσει... Ας αλλάζει το coplay πιο γρήγορα αν γίνει ένα.
Έτσι αποφεύγεται να υπάρχει ΦΥΛΗ μέ 3 άτομα και 27 coplay.
 

DeletedUser414

Guest
Για να υπάρξει μια κάποια λύση, δεδομένου ότι και εμένα προσωπικά με ενοχλούν οι διπλο-τριπλοί λογαριασμοί, θα προτείνω το εξής:
Αρκετοί "διπλοί λογαριασμοί" έχουν καταγγελθεί (από διάφορες πλευρές) κι έχουν τιμωρηθεί με μόνιμο ΒΑΝ από τον κόσμο που έπαιζαν. Αυτούς τους ίδιους ακριβώς λογαριασμούς τους βλέπουμε να ξαναμπαίνουν μαζί σε άλλον κόσμο και να συνεχίζουν το "ίδιο βιολί".
Θα πρότεινα λοιπόν όταν κάποιος λογαριασμός τιμωρείται με μόνιμο ΒΑΝ από κάποιον κόσμο, είτε να μην μπορεί να ξαναμπεί σε άλλον κόσμο, είτε να μην μπορεί να συνυπάρξει σε άλλον κόσμο, με τον λογαριασμό τον οποίον "συσχετίσθηκε", όταν είχε τιμωρηθεί! ;)
 

DeletedUser357

Guest
o Κόσμος 14 μόλις τελείωσε αφού επικοινωνήσω με τους διαχειριστές. Ρωτήστε τον dimskou τον λόγο.
 

DeletedUser357

Guest
Κάποιοι έχουν πληρώσει πάρα πολλά χρήματα και άλλοι δεν σέβονται ούτε αυτό.
Διαλύονται οι οι φυλές, γίνονται όλα βάρβαρα, κλείνει ο κόσμος, η απόλυτη ξεφτίλα για τις φυλετικές.
 

DeletedUser408

Guest
Κάποιοι έχουν πληρώσει πάρα πολλά χρήματα και άλλοι δεν σέβονται ούτε αυτό.
Διαλύονται οι οι φυλές, γίνονται όλα βάρβαρα, κλείνει ο κόσμος, η απόλυτη ξεφτίλα για τις φυλετικές.

Καθησατε εσεις να σεβαστητε τον χρονο μας ποτε?βαζεται ενα τσρυμο παιες με διπλοςυ γλοαραισμους σαπορταρεσε καιοι διοι με αυτους γιαιτ ειτε επρνε τα χωρια τυς ειτε στλεντε προοςυ σεε σας ειτε αμυνες απο την 1η μερα κιολας.Κανετε φυλη 80 ατομων και λετε παμε αν κερδισουμε.πλεον δνε ξεραμε τι γιενται ποσα καφε ηταν ειδικα στις αρχες εμ αμυνες εκτος και ειχα ν300 ποντους αυτους ποιιος του εβαζε?ξεφτιλα για τις φυλετιεκς ειναι το γκειμ πλει ορισμενων που τοε χουν καθεστως εδω περα αυτο.

σας ειχα δωσει ονοματα στγνα με αποδειξεις για διπλους τους πεταξες?οχι τις αμυνες απο μαπνρισμενοςυ λγοιαριαμσους τις ρκατουσαν μαι χαρα μεσα αυτα τα τιμια παιδια που μας σεβονται?ελα ρε φιλε μη μας τρελανεις τουαλχισοτν οχι σε εμενα αυτα που σκεφτομουν ανρ απττησω το παιχνιδι απο το ξεκινηαμ με αυτα που ειδα και μας λες δωσατε χρηματα? στην τελικη ενβηλικες ειστε αν κανετε υπερβολες με αυτο ειναι δικο σας θεμα αλλα μη λες για το ποπιος χαλαιε το παιχνιδι απο αλλη φυλη ξεκνησε να κατστρφεται το παιχνιδι
 
Κορυφή