Αυτοκρατορία Γεωργόπουλου Ζούτα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser376
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser376

Guest
Αγαπητοί υπήκοοι.

Είμαι Αυτοκράτορας Δημήτριος Α'
Ο Τιμωρός και αναγγέλλω ότι θα είμαι ο Απόλυτος κυρίαρχος του κόσμου Rupea (44) που μόλις ανακοινώθηκε ότι θα ξεκινήσει. Όντας Αυτοκράτορας του κόσμου Rupea (44) η μόνη περίπτωση για να επιβιώσει οποιοσδήποτε στον κόσμο είναι, είτε να γίνει Μέλος της Φυλής μου υπακούοντας πιστά στις εντολές μου, είτε να πληρώνει τους Φόρος του. Εναλλακτικά θα πρέπει να παρέχει στα χωριά που θα του υποδεικνύω τόσες Στρατιωτικές μονάδες σαν υποστήριξη, όσοι είναι και οι πόντοι του.

Φορολογία: Αν για παράδειγμα κάποιος έχει ένα χωριό με 630 πόντους θα πρέπει να στέλνει 630 Ξύλο, 630 Πηλό και 630 Σίδερο κάθε μέρα στο χωριό της επαρχίας του που θα ονομάζετε "Φοροσυλλέκτης"! Για να στέλνετε πόρους με τους εμπόρους σας θα πρέπει ή να εξερευνήσετε την τεχνολογία "Παράδοση" στην Αγορά ή να φτάσετε την αγορά στο επίπεδο 20. Εναλλακτικά θα πρέπει να στείλετε Στρατιώτες πληθυσμού 630 ως υποστήριξη στο χωριό "Φοροσυλλέκτης".

Ανθύπατος:
Ο Ανθύπατος αντικαθιστά τον Αυτοκράτορα, όταν ο Αυτοκράτορας δεν είναι διαθέσιμος και καθοδηγεί τους Βασιλείς στην εκπλήρωση των καθηκόντων τους. Εάν ο πρώτος Ανθύπατος παραιτηθεί, ο επόμενος εκλέγετε από όλα τα Μέλη της Φυλής. Κάθε Μέλος έχει τόσες ψήφους όσοι είναι και οι πόντοι του. Ο Ανθύπατος είναι επίσης και υπεύθυνος για την επιλογή των "Δεξιοτήτων Φυλής".

Βασιλέας της Επαρχίας: Εντός της Αυτοκρατορίας μου θα επικρατεί απόλυτη δικαιοσύνη. Σε κάθε επαρχία το πρώτο σε πόντους Μέλος της Φυλής μου, θα ορίζετε αυτόματα "Βασιλέας της Επαρχίας" τάδε, εκτός και αν δεν επιθυμεί τον ρόλο αυτό. Ένα από τα χωριά του "Βασιλέα της Επαρχίας" ονομάζετε "Φοροσυλλέκτης" και λειτουργεί όπως περιγράφετε παραπάνω. Οι Βασιλείς στέλνουν το 50% των Φόρων στο "Κεντρικό Θησαυροφυλάκιο" που είναι πάντα χωριό που ανήκει στον Αυτοκράτορα. Ο Βασιλέας κάθε επαρχίας είναι υπεύθυνος και για την πρόσκληση νέων Μελών στις Επαρχίες αυτές.

Στρατηγοί: Στρατηγοί είναι τα Μέλη που επιθυμούν να επιβάλουν την τάξη στους ασυνείδητους φορολογούμενους και τους απείθαρχους υπηκόους. Είναι Μέλη που δίνουν έμφαση στα Επιθετικά Στρατεύματα και κυρίως στις "Πολιορκητικές μηχανές" έτσι ώστε να μπορούν άμεσα να ισοπεδώσουν τα χωριά των "αντιρρησιών". Οι Στρατηγοί καθοδηγούν τε από τον "Βασιλέα της Επαρχίας", που αποφασίζει ποιοι "αντιρρησίες" πρέπει να εξολοθρευθούν και με ποια σειρά! Κάθε Στρατηγός λαμβάνει από το "Κεντρικό Θησαυροφυλάκιο" 20 Ξύλο, 10 Πηλό και 10 Σίδερο για κάθε πεζό Στρατιώτη που χάνει στους Πολέμους επιβολής της τάξης, 40 Ξύλο, 20 Πηλό και 60 Σίδερο για κάθε έναν του Ιππικού και 100 Ξύλο, 100 Πηλό και 50 Σίδερο για κάθε μια Πολιορκητική μηχανή.
*Δεν έχει σημασία τι είδους Στρατιώτης ήταν ή τι είδους μηχανή. Οι Στρατηγοί απλά κοινοποιούν την αναφορά Μάχης στο Φόρουμ με θέμα "Επιβολή της τάξης" και αποζημιώνω ντε άμεσα. **Η αποζημίωση αφορά μόνο επιθέσεις και μόνο επιθέσεις που γίνω ντε εντός της Επαρχίας τους. Επιθέσεις στα πλαίσια Πολέμων με άλλες Φυλές εκτός Επαρχίας δεν αποζημιώνονται.
Στρατηγός μπορεί να είναι οποιοδήποτε Μέλος επιθυμεί να δραστηριοποιηθεί κατά αυτό τον τρόπο. Ένας "Στρατηγός" μπορεί να χάσει τον τίτλο του εάν ο "Βασιλέας της Επαρχίας" κρίνει ότι δεν εξυπηρετεί το συμφέρων της Φυλής.

Άρχοντες (απλά Μέλη): Οι Άρχοντες ζουν ειρηνικά στην κόσμο, δεν πληρώνουν Φόρους, δραστηριοποιούνται ελεύθερα, σεβόμενα απλά τις "Συμμαχίες" και τις "Συμβάσεις ειρήνης" που συνάπτει η Φυλή και υπακούουν μόνο σε εντολές που προέρχονται από τον Αυτοκράτορα. Η μόνη υποχρέωση τους είναι η προστασία του "Κεντρικού Θησαυροφυλάκιού" από το οποίο αποζημιώνονται οι Στρατηγοί. Για το σκοπό αυτό στέλνουν στο "Κεντρικό Θησαυροφυλάκιο" ως υποστήριξη Στρατιώτες πληθυσμού όσοι αντιστοιχούν στο 1/4 των πόντων τους. Π.χ. κάποιος με 630 πόντους πρέπει να στείλει 158 Στρατιώτες.
 

DeletedUser376

Guest
Όποιος μου απευθύνετε αναφέροντας ολόκληρω τον τίτλο μου, θα κερδίζει έκτωση φόρου 20%!

"Ο ένας και μοναδικός, ο Θεϊκός ο Σεβάσμιος, ο Πατέρας του ενός Κόσμου και των τεσσάρων ηπείρων, ο πορφυρογέννητος Αυτοκράτορας Δημήτριος Ο Α', Ο Τιμωρός!"
 

DeletedUser652

Guest
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΙΚΡΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ! Ακόμα να ξεχάσω πόσο ωραία ειχα περάσει στην φυλή σου.
 

DeletedUser376

Guest
Από ότι φαίνεται η Αυτοκρατορία μου έχει "πάρει κεφάλι" με διπλάσια διαφορά από την δεύτερη!!!
 

DeletedUser243

Guest
Ακόμα το παλεύεις βλέπω...
Ελπίζω σε αυτό τον κόσμο να καταφέρεις το παραμύθι σου!
Σίγουρα θα έχει διασκέδαση!
 

DeletedUser408

Guest
Τοσα χρονια τι τρολ μας εχεις κανει ολους.Μοναδικη προσωπικοτητα πρεπει να εισαι ο εξυπνοτερος εδω μεσα
 
Κορυφή