Συζήτηση Νέοι Κανονισμοί Παιχνιδιού

noesis

Μέλος προσωπικού
Εδώ μπορείτε να διατυπώσετε τυχόν ερωτήσεις σχετικά με τους Νέους Κανονισμούς του Παιχνιδιού. Το θέμα έχει αποκλειστικό σκοπό την επίλυση αποριών και δεν υπάρχει δυνατότητα υποβολής προτάσεων για την τροποποίησή τους.
 

DeletedUser243

Guest
Μήπως πρέπει να εξετάσετε και το ενδεχόμενο όταν κάποιος μπαίνει με το coplay να ΜΗΝ μπορεί να γράφει σε μηνύματα. Έτσι επιτέλους θα ξέρει ποιος παίζει τον λογαριασμό.
Θεωρώ σημαντική αλλαγή αυτή που κάνατε με την μη εισαγωγή του παίχτη στον λογαριασμό του, αλλά οι 30 μέρες νομίζω ότι είναι πολλές.
Θα μπορούσατε να βάλετε λιγότερες και αν δημιουργηθεί κάποια ανάγκη να μπορεί ο παίχτης να ενημερώσει για να πάει στο max των 30 ημερών.
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Δίκοπο μαχαίρι αυτό για τα μηνύματα. Βρίσκεται σε εξέλιξη πλάνο στο οποίο συμμετέχει ο co-play λογαριασμός. Ή ο co-play λογαριασμός βρίσκεται σε πλάνο των αντιπάλων. Με ποιον τρόπο ενημερώνεται/συντονίζεται η φυλή αν κλειδωθούν οι επικοινωνίες για τους co-players; Μιλάμε πάντα για τρόπους επικοινωνίας εντός παιχνιδιού και όχι εξωτερικούς.

Από τη στιγμή που οι Κανονισμοί είναι ενιαίοι για όλους τους servers, δεν είναι σωστό να αφήνουμε κάποια πράγματα στην κρίση του καθενός CM/Διαχειριστή. Εγώ πχ μπορεί να θεωρώ λογικό που κάποιος θέλει να λείψει Ιούλιο και Αύγουστο, ενώ ο x συνάδελφος να το θεωρεί άκυρο. Για τις 30 μέρες συμφωνώ πως είναι πολλές (προσωπικά είχα προτείνει λιγότερες όταν συζητούσαμε τους νέους Κανονισμούς), αλλά το να εξετάζεται η κάθε περίπτωση χωριστά δεν το θεωρώ σωστό. Το γιατί θέλει να λείψει ο καθένας είναι δικό του θέμα και δεν μπορώ να υποχρεώσω κάποιον να μου πει γιατί θέλει να λείψει και αν εμένα μου αρκεί ως λόγος να του δώσω επιπλέον χρόνο.
 

DeletedUser243

Guest
τα επιθετικά πλάνα στα οποία βρίσκεται ο coplay δεν χρειάζεται να συμμετέχει με συνομιλία...
Ας κάνει μόνο το πλάνο... δεν γίνετε να τα έχουμε ΟΛΑ... Τουλάχιστον έτσι θα ξέρουν όλοι ποιος παίζει και ποιος είναι πίσω από τον λογαριασμό.
Βεβαια υπάρχει και η άλλη λύση η οποία είναι προγραμματιστική αλλά δεν νομίζω να ασχοληθουν με αυτή τώρα και είναι σε coplay να δείχνει το όνομα του coplay στην συνομιλία και όχι το δικό του....

Οσο για το δεύτερο (για ενιαία αντιμετώπιση) νομίζω ότι τα επιχειρήματά σου με έπεισαν!
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Αντί για το όνομα αυτού που έγραψε το μήνυμα, ζήτησα να μπει ένα εικονίδιο που να δείχνει εάν το μήνυμα συντάχθηκε από τον βασικό χρήστη ενός λογαριασμού ή από co-player. Η απάντηση που πήρα είναι:

nop it would breach privacy

Δεν γνωρίζω τι είδους παραβίαση θα υπάρξει στα προσωπικά δεδομένα με την προσθήκη ενός τέτοιου εικονιδίου. Το θέμα είναι πως η συγκεκριμένη απάντηση έρχεται από το Νομικό Τμήμα και έχει να κάνει με τους νέους κανονισμούς περί προστασίας των προσωπικών δεδομένων που θα τεθούν σε ισχύ τον Μάιο του 2018 σε όλα τα κράτη μέλη της Ε.Ε.
Δυστυχώς το ξεχνάμε.
 
Κορυφή