Ερωτήσεις !!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser133
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Κ εγω συμφωνω με τον τσομπανη (ονομα κ πραμα). Δε νομιζω οτι το θεμα ειναι να το παιζουμε πληροφοριοδοτες οι ιδιοι. Σιγουρα αν καποιος θιγεται αμεσα κ ξερει εκ του ασφαλους κατι ας το πει. Επειδη ομως οπως ειπε ο γιδοβοσκος σιγουρα υπαρχουν παρα πολλοι που παιζουν ετσι καλο θα ηταν να υπαρχει τροπος να βρισκονται απο εσας αυτα τα ατομα. Εγω δε συμφωνω με το αν δε μπορειτε να τους βρειτε να κανουμε κ εμεις το ιδιο (εξαλλου απλα περισσοτερο χρονο θα ξοδευα απο ενα σημειο κ μετα) αλλα σκεφτειτε ποσοι το παρατανε διοτι δε μπορουν να κοντραρουν τετοια ατομα κ οτι η ιδια η εταιρεια χανει λεφτα (προσωπικα δε με νοιαζει αυτο) αφου μετα δεν ειναι αναγκη να αγορασεις κορωνες !
Επισης δε νομιζω οτι πρεπει απλα να χανει ενα λογαριασμο καποιος που εχει πχ 2 . Ιδιως τι να κραταει τον μεγαλο απλα τον επιβραβευει για οτι εκανε μεχρι τοτε (το λεω ετσι διοτι αυτο μου ειπαν σε καποια περιπτωση).
 

DeletedUser

Guest
Δηλαδή για να καταλάβω... Αν κάποιος καταγγείλει αυτόν που το είπε:
Ο/Η Τσοπανης;n1271 έγραψε:
παιρνω χωριο και μου λεει ο αλλος δε πειραζει εχω αλλους δυο λογαριασμους
γίνεται πληροφοριοδότης;
Λέτε και οι δύο ότι είναι πάρα πολλοί αυτοί που το κάνουν άρα ή έχετε στοιχεία ή απλά το λέτε. Και όταν σας λέμε να τους καταγγείλετε λέτε ότι σας κάνουμε πληροφοριοδότες και ξοδεύουμε τον χρόνο σας;
Ζήτησε κανείς να τους βρείτε; Απλά σας είπαμε αυτά που καταγγέλλετε να το κάνετε στο κέντρο υποστήριξης και όχι εδώ; Αλλά ξέρω εκεί θα γίνετε πληροφοριοδότες μας.
Δηλαδή σε μία κοινότητα που κάποιος ξέρει ότι κάποιοι κλέβουν αλλά δεν το καταγγέλλει για να μην γίνει πληροφοριοδότης φταίνε οι "αστυνομικοί" που δεν τους πιάνουν όλους;!!!

Συγνώμη αλλά δεν θα συμφωνήσω εγώ προσωπικά σε αυτήν την λογική και δυστυχώς δεν ξέρω και αν έχω επιχειρήματα να την αντικρούσω εκτός απλά την απλή λογική σκέψη του καθενός.

Τώρα όσο αφορά για τις ποινές το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ. Το ποινολόγιο ορίζεται από την εταιρεία και δεν είναι ανακοινώσιμο στους παίχτες. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλο πάνω σε αυτό. Έχετε βέβαια το δικαίωμα να εκφράζετε την άποψή σας σε αυτό που λέτε ότι γνωρίζετε.
 

DeletedUser

Guest
Δεν ειπα οτι ξοδευετε το χρονο μου ετσι κιαλιως ξοδευω πολυ χρονο στο παιχνηδι γιατι μου αρεσει. σχολιασα την αναρττηση πιο πανω για τους τρεις λογαριασμους και σα παραδειγμα ανεφερα μια προσωπικη εμπειρια και αντε να σας δωσω τον εναν που εχω στοιχεια δε λεεικαι πολλα .για τους οιπολοιπους δεν εχω στοιχεια για να μπορω να κανω κατι αλλα ενδειξεις (παρομοια ονοματα χωριων και ονοματων παιχτων ) οποτε δε μπορω να κατηγορησω κανεναν .πιστευω οτι μετης απαντησειςσας παιδια πιο πολυ ενθαρυνατε τους πολαπλους λογαριασμους παρα απονθαρυνατε και γιαυτο σχολιασα η γνωμη μουυ ειναι πανωσε αυτο το θεμα οτι πρεπει να γαινουν πιο σαφεις οι κανονες και πιο απαγορευτηκοι και με εντατικους ελεγχους που μπορει και να γινονται δε το ξερω ,ουτε να καατακρινω καποιον θελω

ΥΓ. Τσοπανης οχι γιδοβοσκος εχω και προβατακια χαχαχα
 

DeletedUser

Guest
Το ξοδεύω τον χρόνο σας το είπε άλλος και όχι εσείς.
Εσείς μόνο ενδείξεις έχετε και όχι αποδείξεις. Αυτές τις έχουμε μόνο εμείς μέσω των εργαλείων που έχει η εταιρεία και ελέγχουμε και τιμωρούμε μόνο μέσω αυτών και όχι από τα λεγόμενα κάποιου. Αλλά πάλι όταν κάνετε μία αίτηση δεν κατηγορείτε κάποιον, απλά λέτε τις σκέψεις σας και δίνετε ότι στοιχεία τυχόν έχετε. Το αν έχετε δίκιο ή όχι θα το δείξει ο έλεγχος που θα κάνουμε. Είμαστε μία κοινότητα που σκοπό έχει την αλληλοβοήθεια μέσω των διαφορετικών ρόλων που έχει ο καθένας και πάνω από όλα να περνάει ευχάριστα η ώρα μας.
Κανένας δεν πρόκειται να σας κατηγορήσει γιατί κάνατε αίτηση ότι πιστεύετε, για παράδειγμα, ότι εγώ έχω διπλό λογαριασμό.
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα και καλό Πάσχα να έχουμε

Δύο ερωτήσεις

1) Στις επαρχίες υπάρχουν πάρα πολλά χωριά παρατημένων λογαριασμών των 50-150 πόντων εδώ και 2 μήνες τουλάχιστον. Αυτά τα χωριά γίνονται βαρβαρικά κι αν ναι σε πόσο χρονικό διάστημα ?

2) Έαν παίχτης που εγκαταλείπει το παιχνίδι δώσει το λογαριασμό του σε κάποιον για να τον χρησιμοποιήσει και ουσιαστικά ο δεύτερος να πάρει άκοπα και αναίμακτα ανεπτυγμένα χωριά και ταυτόχρονα να δημιουργήσει και πρόβλημα στους γύρω παίχτες είναι επιτρεπτό από τους κανόνες του παιχνιδιού ή όχι ?
Εάν δεν είναι επιτρεπτό πως αναφέρουμε το συγκεκριμένο θέμα?
 

DeletedUser20

Guest
Για αρχή ζητάμε συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση που περιμένετε αλλά μας ''τσακώσατε'' σε απουσία λόγω εορτών.
Χρόνια Πολλά λοιπόν.

Για το 1) Οι μη ενεργοί λογαριασμοί μπορεί να διαγραφούν μετά από 14 ημέρες. Κάποιος μπορεί να μπαίνει μία φορά την εβδομάδα και να μην κάνει τίποτα απολύτως, και γι' αυτό το χωριό δεν γίνεται βάρβαρο.

Για το 2) Αν έχετε ενδείξεις για οποιαδήποτε παράβαση μπορείτε να το αναφέρετε με αίτηση υποστήριξης εδώ.
 

DeletedUser159

Guest
Καλησπερα, ενας φιλος μου εχει φτιαξει account στο forum αλλα με διαφορετικο ονομα απ οτι του παιχνιδιου. Η ερωτητη μου ειναι, αν καταφερει να φτασει να φτασει 2000 ποντους για τα βραβεια μπορει να την ανεβασει απο το account αυτο η θα πρεπει να εχει το ιδιο ονομα και μεσα στο παιχνιδι για να μετρησει; Το προβλημα ειναι πως δε μπορει να φτιαξει λογαριασμο με το ιδιο ονομα που εχει στο παιχνιδι.
 

DeletedUser20

Guest
Το βραβείο θα το πάρει (αν τα καταφέρει), με το account του παιχνιδιού,
και στο φόρουμ θα ανακοινωθεί με το όνομα που έχει στο παιχνίδι.
 

DeletedUser159

Guest
1) Δηλαδη για παραδειγμα δε θα μπορουσα να την ανεβαζα εγω τη φωτογραφια για αυτον;

2) Οταν λετε με χρηση κορωνων και χωρις για τα βραβεια τι ακριβως εννοειτε; Αν απλα εχει αγορασει πακετο κορωνων, αν εχει χρησιμοποιησει κορωνες μεσα στο παιχνιδι η αν εχει χρησιμοποιησει κορωνες για 'Αμεση Κτιση';
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Εσείς είπατε πως έχει φτιάξει λογαριασμό με άλλο όνομα χρήστη. Άρα μπορεί να ανεβάσει την εικόνα ο ίδιος χωρίς τη δική σας μεσολάβηση.

Αν έχει χρησιμοποιηθεί έστω και 1 Κορώνα για τον οποιονδήποτε λόγο, αυτομάτως εντάσσεται στην κατηγορία με χρήση Κορωνών. Αν δεν έχει χρησιμοποιηθεί καμία Κορώνα στον Drachenfels τότε εντάσσεται στην κατηγορία χωρίς χρήση Κορωνών.
 

DeletedUser

Guest
Δεν μπορώ να στείλω στους υπέυθυνους προσώπικό μνμ γιατί;
 

DeletedUser

Guest
και κατι τελευταίο για αυτό που λέτε για τα χωριά οτι γίνοντε βάρβαρα απλά δεν ισχύει δν ξέρω πόσο καιρό θέλει αλλά εγώ ο ίδιος είχα ένα χωριό στην αρχή καταλάθος επειδή είχα μπεί απο το κινητό και έκανε αυτόματα άλλο ακάουντ πριν 2 μήνες δεν έχω ξαναμπεί απο τότε και είναι ακόμα μέσα με 50 πόντους.
 

DeletedUser

Guest
Ο/Η moglisss;n1343 έγραψε:
και κατι τελευταίο για αυτό που λέτε για τα χωριά οτι γίνοντε βάρβαρα απλά δεν ισχύει δν ξέρω πόσο καιρό θέλει αλλά εγώ ο ίδιος είχα ένα χωριό στην αρχή καταλάθος επειδή είχα μπεί απο το κινητό και έκανε αυτόματα άλλο ακάουντ πριν 2 μήνες δεν έχω ξαναμπεί απο τότε και είναι ακόμα μέσα με 50 πόντους.


Με πρόλαβε ο Άρης σ'αυτό.

Ακριβώς, δεν ισχύει ότι είπατε σε καμία περίπτωση. Δηλαδή κάποιος που δεν παίζει απλά μπαίνει 1 φορά το μήνα για να κάνει τι ??? Έχει τάσεις μαζοχισμού και φτιάχνει λογ/μους γύρω γύρω για να τους βλέπει στο αρχικό στάδιο ???

Εκτός αν είναι θέμα στατιστικών να βλέπει η εταιρεία ότι και καλά υπάρχουν 9,000 λογαριασμοί (στον κόσμο 3) ενώ στην ουσία πάνω από 500-600 άτομα δεν παίζουν κι αυτό φαίνεται κι από την κατάταξη (τελευταίες 8 σελίδες 800 λογ/μοι με 0 χωριά , οι50 επόμενες δηλαδή 5,000 λογ/μοι με 1 χωριό και 31-58 πόντους) κι από τις φυλές και από τα TW2 tools αλλά ακόμα κι από το φόρουμ εδώ που δεν ασχολούνται πάνω από 20-30 άνθρωποι.
 

DeletedUser20

Guest
Φαντάζομαι ότι επαναφέρετε το θέμα (σε πόσο καιρό γίνετε ένα χωριό βάρβαρο)
Λέμε και πάλι, θεωρητικά είναι 14 μέρες, αν παρόλα αυτά έχετε προσέξει ότι δεν συμβαίνει αυτό, τότε παρακαλώ να κάνετε αίτηση υποστήριξης με συγκεκριμένα παραδείγματα, για να τα προωθήσουμε στην εταιρεία και να δει αυτή με την σειρά της αν και ποιο πρόβλημα υπάρχει.
Όχι σε καμία περίπτωση η εταιρία δεν θέλει να φαίνονται ψεύτικα στατιστικά.
 

DeletedUser

Guest
Σοβαρά τώρα να κάνω αναφορά για πόσα ένα δύο , δέκα , εκατό , είναι χιλιάδες πές τους δυο τρία λόγια...
 

DeletedUser20

Guest
Κάντε μια αίτηση με 5 χωριά επιγραμματικά και μετά θα καταλάβουν οι τεχνικοί που πρέπει να επικεντρωθούν.
 

DeletedUser

Guest
Καλημέρα

Για να μην μπερδευτούμε σε αυτό το θέμα κάποιες διευκρινίσεις για την αίτηση υποστήριξης.
Θέλετε απλά να γράψουμε τις συντεταγμένες 5 χωριών σε 1 επαρχία ? Θέλετε τις συντεταγμένες και τα ονόματα των παικτών? Θέλετε και print screen μαζί ?
Με την απάντηση σας στέλνω το αίτημα κατευθείαν, αν και μου κάνει εντύπωση πως δεν μπορείτε να το δείτε αυτό που λέμε ή ακόμα και εαν δεν μπορείτε ένα λογ/μο εάν κάνετε και μπείτε στην κατάταξη φαίνονται όλα αυτά που σας είπε ο Moglisss και εγώ.
 

DeletedUser20

Guest
Να ξεκινήσουμε με αυτό που σας κάνει εντύπωση,
η ομάδα έχει τόσα πολλά να κάνει εθελοντικά, που καλό θα ήταν να βοηθάτε και εσείς όπου μπορείτε,
από το να κοιτάει ανάμεσα σε χιλιάδες χωριά για να διαπιστώσει ποια από αυτά είναι στάσιμα και για ποιους λόγους,
είναι πολύ ποιο εύκολο να μας υποδείξετε εσείς 5 προβληματικά (με συντεταγμένες ), που όπως λέτε τα ξέρετε σίγουρα και να περιοριστεί ο έλεγχος σε αυτά.

Μην ξεχνάτε ότι η ομάδα κάνει παράλληλα και πολλούς ελέγχους για να σας εξασφαλίσει ένα ομαλό και δίκαιο παιχνίδι (δεν έχει μόνο αυτό το προβλημμα).
 

DeletedUser

Guest
Ενας αλγόριθμος είναι φίλε μου if village_time offline>= 15 μέρες κάντο βάρβαρο μην κοροιδευόμαστε δεν σας ζητάμε να τα κάνετε όλα εσείς αλλα να επισημάνετε στους υπέυθυνους το πρόβλημα ώστε να ελαφρυνθήτε και εσείς
 

DeletedUser

Guest
Στον δευτερο κοσμο ολα τα χωρια που υπηρχαν απο την αρχη και δεν ξαναμπηκαν καθολου οι χρηστες των παραμενουν και δεν εχει γινει ουτε ενα βαρβαρο δεν μπορει να μη το εχετε δει προφανως γινεται για να φενετε οτι υπαρχει κοσμος μη κοροιδευομαστε τωρα
 
Κορυφή