Ερωτήσεις !!!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser133
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser20

Guest
Δεν έχει διαφορά αν τους βάλετε όλους μαζί και όχι τον έναν μετά τον άλλον (τρένο),
δηλαδή αν βάλετε στην ίδια επίθεση, είτε έναν, είτε 5, είτε 100, το ηθικό θα πέσει όσο και αν βάζατε έναν μόνο.
 

DeletedUser

Guest
Ο/Η trellos ippoths;n1144 έγραψε:
ρωτα τους ποτε θα βαλουν εκεινο το ριμαδι τον προσομοιωτη ημουν νεος κ γερασα αλλα αμα ρωτησεις θα σου πουν ειναι εις γνωσην της ομαδας ειπαμε BETΑ αλλα οχι κ ετσι πρεπει να πας στο μαντειο τον δελφον για να βγαλεις ακρη.μπορει καποιος απο την inno games να μας πει πως στο καλο τα εχουν κανει ετσι απο περιεργεια οχι τπτ αλλο
Υπάρχει ένα θέμα στο φόρουμ του Beta στο οποίο ο Game Desinger έχει ζητήσει ιδέες εδώ. Είναι ένας τρόπος να προωθήσεις την ιδέα σου περισσότερο.
 

DeletedUser133

Guest
προειδοποίηση για διαφήμιση άλλου ιστοτόπου
Η δημοσίευση threads/posts με σκοπό την διαφήμιση άλλων ιστοτόπων (sites) εκτός των Φυλετικών Μαχών και της InnoGames απαγορεύεται.

By aigokairos[/QUOTE]

Παντος αυτη η σεληδα κυριε Moderator δεν ειναι σπαμ ειναι η σελιδα της φυλης μου και τιν εβαλα στο τελος σαν υπογραφη οχι σαν σπαμ.... ευχαριστω......
 

DeletedUser20

Guest
Αγαπητέ παίχτη,

δεν πήρατε προειδοποίηση για spam, αλλά για διαφήμιση άλλου ιστότοπου που δεν ανήκει στην innogames
και μην ξεχνάτε ότι όλο το στήσιμο της ιστοσελίδας σας, βασίζετε σε λογότυπα που έχουν παρθεί από την εταιρεία χωρίς την άδειά της,

γνωρίζουμε ότι εδώ δεν μπορείτε να διαβάσετε ακόμα τους κανόνες και για αυτό αρκεστήκαμε σε μια απλή προειδοποίηση,
αν ήσασταν σε άλλο παιχνίδι που να διαβάζονταν καθαρά οι κανόνες αυτό θα ήταν αιτία ίσος και για μόνιμο ban.

Θαυμάζουμε την προσπάθεια σας, αλλά όσο και αν την θαυμάζουμε δεν μπορούμε να σας αφήσουμε να παρεκκλίνετε τόσο πολύ από τους κανονισμούς.
 

DeletedUser38

Guest
δεν θελω να θετω τα αυτονητα μονιμος αν κ BETA επρεπε εχθες να εχουν βαλει προσομοιωτη o game desinger μπορει να ψαχνει ιδεες αλλα τα αυτονοητα ακομα δεν εχουν γινει οποτε ειναι περιτω να δινω ιδεες οταν δενε χουν γινει βασικα εργαλεια οταν γεινουν τοτε θα του δωσω ιδεες μπορει ο desinger να ρωτησε εμενα κ τους αλλους συμπαιχτες πως υπολογηζουν της επιθεσεις τους απο το να του δινουμε ανηλοποιητες ιδεεςς κ εφοσον ζοριζομαι στο παιχνιδι θα θετω μονιμος αυτο το θεμα μεχρι να εικανοποιηθω τοτε θα μιλαμε κ σε αλλη βαση κ ενα ριμαδο ρολοι 2 πραγματα ελεος ποια βαρεθηκα να το λεω κ σε παρακαλω forum moderator μην μου δινεις τετοιες απαντησεις γιατι πολλακις της εχω ξανακουσει εργα θελουμε κ οχι λογια
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Να ξεκαθαρίσουμε ορισμένα πράγματα.

@trellos ippoths
1. Το TW2 είναι εντελώς νέο παιχνίδι. Το μόνο κοινό που έχει με τις Φυλετικές Μάχες, είναι η παρόμοια φιλοσοφία. Όταν λοιπόν υπάρχει ένα νέο παιχνίδι, όλα μα όλα στήνονται από την αρχή. Οτιδήποτε λοιπόν θεωρείτε πως έπρεπε να υπάρχει στο TW2 απλά γιατί υπάρχει και αλλού, είναι λάθος. Το κάθε παιχνίδι είναι αυτόνομο, με δική του Ομάδα Σχεδιασμού, με δική του Ομάδα Προγραμματισμού, με δική του Ομάδα Ανάπτυξης και με δική του Ομάδα Διαχείρισης.
Η παρόμοια φιλοσοφία των παιχνιδιών δεν συνεπάγεται και τα ίδια χαρακτηριστικά και δυνατότητες.

2. Το παιχνίδι δεν είναι πλέον στην BETA φάση. Ο Ελληνικός server στον οποίον παίζετε αυτή τη στιγμή, έχει ανοίξει επίσημα από τον Σεπτέμβρη του 2014.
Αν θέλετε να παίξετε στον beta κόσμο και να βλέπετε τις νέες εκδόσεις προτού αυτές εφαρμοστούν στους υπόλοιπους servers, θα πάτε εδώ: https://beta.tribalwars2.com.

3. Όλες οι προσθήκες που εφαρμόζονται σε κάθε νέα αναβάθμιση, έχουν αποκλειστικό σκοπό τη συνεχόμενη ανάπτυξη και βελτίωση του παιχνιδιού. Και υπάρχουν πολλά χαρακτηριστικά ακόμα τα οποία θα προστεθούν. Το πότε θα προστεθούν, δεν εξαρτάται αποκλειστικά από εμάς. Υπάρχουν αρκετοί αστάθμητοι παράγοντες που μπορούν να επηρεάσουν την οποιαδήποτε αναβάθμιση και να καθυστερήσει η εφαρμογή της.

4. Το συγκεκριμένο θέμα που γράφετε, αφορά ερωτήσεις επί του παιχνιδιού. Η επίσημη απάντηση που λάβατε από την Ομάδα Διαχείριση ήταν η ενημέρωση που έχουμε ως τώρα: θα προστεθεί αλλά δεν γνωρίζουμε τον ακριβή χρόνο της προσθήκης.
Και παρ’ όλα αυτά συνεχίζετε να γράφετε στις γενικές ερωτήσεις του παιχνιδιού, χωρίς να ρωτάτε επί της ουσίας απορίες του παιχνιδιού. Και μας υποδεικνύετε τι να σας απαντήσουμε. Να μας συγχωρείτε λοιπόν που οι απαντήσεις που δίνουμε δεν σας είναι αρεστές επειδή λέμε τα πράγματα ως έχουν.


@DeathwhispeR
Η προειδοποίηση που λάβατε είναι καθ’ όλα σωστή. Αναρτήσατε σύνδεσμο που δεν περιέχει δεδομένα του παιχνιδιού και ταυτοχρόνως περιέχει χαρακτηριστικά (εικόνες, λογότυπα, κλπ) που είναι κατοχυρωμένα με πνευματικά δικαιώματα. Δικαίωμά σας να χρησιμοποιήσετε εξωτερικό forum για τη φυλή σας, αλλά δεν σας επιτρέπεται να χρησιμοποιείτε υλικό το οποίο είναι κατοχυρωμένο με πνευματικά δικαιώματα χωρίς την πρότερη άδεια της InnoGames.


Παρακαλώ επιστρέψτε στο θέμα που αφορά γενικές ερωτήσεις του παιχνιδιού.
Ευχαριστώ.
 

DeletedUser38

Guest
k εγω θα σου απαντησω αυριο το πρωι που θα κατσω να ψαξω την εκδοση για της κορονες μιας κ αναφερεσαι οτι ειναι νεα ομαδα κ και σχεδιασμος εχει δυσκολιες πραγμα που αντιλαμβανομαι της δυσκολιες αλλα εκει που μας συμφερει εις αυριο τα καλα




10 πόντοι για παράβαση των Κανονισμών του forum.
Αν θέλετε να κάνετε την οποιαδήποτε συζήτηση για χαρακτηριστικά του παιχνιδιού, υπάρχει η αντίστοιχη ενότητα.
Το συγκεκριμένο thread είναι μόνο για ερωτήσεις που αφορούν το παιχνίδι.

edit by noesis
 

DeletedUser133

Guest
λυπον παιδια καταρχας Οσον αφορα την σελιδα του forum της φυλης μου απλα λογο ανιλιμενον υποχρεοσεων δεν ειχα τον χρονω να την φτιασκω εγω εκξολοκλιρου.

Και για να επιστρεπσουμε στο θεμα του topic λυπον θελω να κανο μια πολλη Σοββαρη ερωτηση ... Αν απο την ειδια Ip Adress με εμενα παιζουν αλλα τρια ατομα διοτη το σπιτι μου εχει 3 pc Yπαρχη κυνδινος να φαμε ban επειδη απλα εχουμε την ειδια IP ??? H οχι ??????


Οπιος μπορη ας μου απαντηση παρακαλω ...
 

DeletedUser

Guest
Σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού όχι (εκτός αν έχει αλλάξει αυτό με τη νέα διοίκηση) αλλά σε περίπτωση που γίνουν παράνομες ενέργειες ή οι λογαριασμοί αυτοί αποδειχθεί σε έλεγχο ότι διαχειρίζονται από ένα άτομο ή υπάρχει πρόσβαση σε αυτούς από άλλον παίκτη τότε σίγουρα να περιμένεις ποινή.
 

DeletedUser20

Guest
Συμφωνώ στα όσα είπε ο xaris-18- και θέλω να συμπληρώσω,

η κοινοχρησία IP είναι μια πολύ λεπτή υπόθεση,

καλό είναι να ενημερώσετε την ομάδα υποστήριξης του παιχνιδιού σε περίπτωση κοινοχρησίας και να ακολουθήσετε ότι σας απαντήσουν,

αν δεν το κάνετε αυτό είναι 1000% σίγουρο ότι θα σας πιάσουν και είναι κρίμα αν αυτό συμβεί όταν έχετε 500 plus χωριά, λόγο του ότι είναι αιτία για global ban
 

DeletedUser133

Guest
δηλαδη συγνομη πιον πρεπη να ενημεροσω ??? οτι απο το σπιτι μου μπενουνε 3 accont μεσα στο παιχνιδη τα δυο απο το ιδιο Pc αλλα με διαφορετικους χρηστες και το 1 μονο του .... ξεχοριστα στο δικοτου pc.
 

DeletedUser20

Guest
Εφόσον είναι από την ίδια IP σίγουρα σας λέω ίσος και να υπάρξει πρόβλημα.

Όσο ειλικρινές και αν είναι αυτό που λέτε, η ομάδα δεν μπορεί να ξέρει ποιος το κάνει με αγνή πρόθεση όπως το περιγράφετε και ποιος το κάνει με δόλο για προσωπικό όφελος.

Όπως σας είπα και ποιο πάνω, ενημερώστε την ομάδα του παιχνιδιού η οποία είναι καταρτισμένη πάνω στο θέμα και θα σας καθοδηγήσουν αυτοί, τι ακριβώς πρέπει να κάνετε.

Θα ενημερώσετε εδώ.
 

DeletedUser

Guest
Σε όλα όσα ρωτάτε απαντούν από μόνοι τους οι κανόνες.

Αυτοί αναφέρουν:
Επιτρέπεται σε δύο ή περισσότερους παίκτες να χρησιμοποιούν τον ίδιο υπολογιστή ή/και την ίδια σύνδεση υπολογιστή, με την προϋπόθεση πως κάθε παίκτης/παίκτρια ελέγχει μόνο τον δικό του/της λογαριασμό. Εξαίρεση αποτελούν οι λογαριασμοί co-play, ωστόσο αυτοί οι λογαριασμοί υπάγονται σε περαιτέρω περιορισμούς (περισσότερα εδώ).
Διευκρινίζουμε ότι το σύστημα επιτήρησης και co play όπως λογικά γνωρίζετε δεν έχουν ενεργοποιηθεί ακόμα.

Τι σημαίνουν όλα αυτά. Εσείς, η οικογένεια σας, οι συνάδελφοί σας οι φίλοι σας.... μπορείτε να παίζετε από το ίδιο δίκτυο ή υπολογιστή και εφόσον δεν έχει ενεργοποιηθεί το co play δεν είναι ανάγκη να ενημερώσετε κάποιον.

Προσοχή όμως τι άλλο λένε οι κανόνες και κυρίως ο κανόνας 1. Λέει καθαρά ότι ένα άτομο παίζει μόνο τον δικό του λογαριασμό και όχι και κάποιον άλλο στον ίδιο κόσμο. Επίσης απαγορεύεται να ξέρετε τον κωδικό οποιουδήποτε άλλου παίχτη και ας είναι αυτός μέλος της οικογένεια σας ή ότι άλλο μπορεί να σας είναι. Πόσο μάλλον απαγορεύεται να μπαίνετε και στον λογαριασμό του εφόσον έχετε και εσείς λογαριασμό στον ίδιο κόσμο.

Με άλλο λόγια να τηρείτε απλά τους κανόνες όλους και δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα για τιμωρία. Είναι τόσο απλό.

Μια υπενθύμιση ότι οι κανόνες δεν αλλάζουν από την διοίκηση αλλά από την εταιρεία και για οποιαδήποτε αλλαγή, αν υπάρξει, θα ενημερωθείτε όλοι άμεσα.
 

DeletedUser

Guest
Αναφερόμουν στο ποινολόγιο και όχι στους κανόνες Τάσο ;)
 

DeletedUser

Guest
Εγώ ξέρω που αναφερόσασταν απλά ήταν διευκρίνηση για τους άλλους και όχι για εσάς.
Για το ποινολόγιο, το οποίο και αυτό αποφασίζεται από την εταιρεία, όπως γνωρίζετε όλοι δεν μπορώ να αναφέρω τίποτα.
 

DeletedUser

Guest
ΕΡΩΤΗΣΗ
Οι επαρχίες διαχωρίζονται, όπως έχω καταλάβει, με διακεκομμένη γραμμή ή από φυσικά χωρίσματα, όπως τα ποτάμια... έτσι δεν είναι; Αν είναι έτσι τότε στην επαρχία μου πρέπει να υπάρχει κάποιο λάθος. Το αρχικό μου χωριό βρίσκεται στην επαρχία Talkanfingtal αλλά βρίσκεται εκτός της διακεκομμένης γραμμής και φαίνεται ότι βρίσκεται στην διπλανή επαρχία Heimfahlkanbal... Μήπως είναι κάποιο bug; Ευχαριστώ εκ των προτέρων Δημήτρης
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Ο/Η ΛΕΩΝ1976;n1266 έγραψε:
ΕΡΩΤΗΣΗ
Οι επαρχίες διαχωρίζονται, όπως έχω καταλάβει, με διακεκομμένη γραμμή ή από φυσικά χωρίσματα, όπως τα ποτάμια... έτσι δεν είναι; Αν είναι έτσι τότε στην επαρχία μου πρέπει να υπάρχει κάποιο λάθος. Το αρχικό μου χωριό βρίσκεται στην επαρχία Talkanfingtal αλλά βρίσκεται εκτός της διακεκομμένης γραμμής και φαίνεται ότι βρίσκεται στην διπλανή επαρχία Heimfahlkanbal... Μήπως είναι κάποιο bug; Ευχαριστώ εκ των προτέρων Δημήτρης


Κάντε μία αίτηση υποστήριξης για να το δούμε από εκεί.
 

DeletedUser

Guest
Eίδα ότι αλλάξατε την επαρχία τελικά στο χωριό μου, το ζήτημα όμως ήταν ότι αναγκάστηκα να ανεβάσω το Αγρόκτημα στο δεύτερο χωριό μου στο επίπεδο 22 και για να μπορέσω να χτίσω εκκλησία επειδή ήταν εκτός επαρχίας (γεγονός για το οποίο σπατάλησα πόρους και κατοίκους χωρίς λόγο τελικά...) Εκ των υστέρων έμαθα ότι η πίστη ανεβαίνει σταδιακά σιγά-σιγά με την πάροδο των ημερών... Το τρίτο μου χωριό που βρίσκεται ακόμα στην επαρχία Talkanfingtal θα έχει κάποιες συνέπειες εφόσον δεν έχω χτίσει σε αυτό εκκλησία; Το ρωτάω σε περίπτωση που θέλω να πα΄ρω και τέταρτο χωριό μέσα στην επαρχία Talkanfingtal.
 

DeletedUser

Guest
Στο θεμα με τους πολαπλους λογαριασμους γινεται χαμος γινεται κανενας ελεγχος αραγε ; παιρνω χωριο και μου λεει ο αλλος δε πειραζει εχω αλλους δυο λογαριασμους αν γινει καποιος σοβαρος ελεγχος οι μισοι και ειδικα στον πιο καινουριο κοσμο θα φανε μπαν εχει καταντησει ξεφτιλα αυτο το πραμα λεει ο αλος οτι παιζουν τρεις απο το ιδιο σπιτη σιγα μη παιζουν, τριπλο λογαριασμο εχει .Πρεπει να το λυσετε το θεμα αυτο και να γινουν πιο αυστηρατα πραματα αλιως πειτε μας να κανουμε και εμεις πεντε εξι λογαριασμους να κανουμε παιχνιδη
 

DeletedUser

Guest
Έλεγχοι γίνονται καθημερινά από εμάς για πολλά πράγματα. Εσείς όμως αντί να τα γράψετε εδώ γιατί δεν κάνετε καταγγελία όσα λέτε ότι γνωρίζετε στο κέντρο υποστήριξης;
 
Κορυφή