Ερωτήσεις αρχάριου

  • Δημιουργός θέματος denz
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Γεια σας,

Σημερα μπηκα στο παιχνιδι μιας που το βρηκα πιο εντυπωσιακο και ευχρηστο απο αλλα παρομοια.

Εχω κανει φυλη με εναν φιλο μου και θελω να ρωτησω τι πλεονεκτηματα αποκομιζω απο την φυλη. Επισης τον εβγαλε μακρια απο εμενα, υπαρχει περιπτωση να μεταφερθουμε διπλα η γενικα πιο κοντα;

Ευχαριστω
 

DeletedUser24

Guest
Καλως ηρθατε στο παιχνίδι. Με το να ειναι κανείς σε μια φυλή, στηρίζει και στηρίζεται από τα μέλη της φυλής. Τα χωριά σας δεν μπορούν να μετακινηθούν πιο κοντά, αλλά στη συνέχεια μπορείτε να κατακτήσετε νέα χωριά τα οποία να βρίσκονται δίπλα σας.
 

DeletedUser

Guest
Ο/Η Ghnutoc;n862 έγραψε:
Καλως ηρθατε στο παιχνίδι. Με το να ειναι κανείς σε μια φυλή, στηρίζει και στηρίζεται από τα μέλη της φυλής. Τα χωριά σας δεν μπορούν να μετακινηθούν πιο κοντά, αλλά στη συνέχεια μπορείτε να κατακτήσετε νέα χωριά τα οποία να βρίσκονται δίπλα σας.

Ευχαριστώ!

Επειδη οταν διαλεξα τοποθεσια στον χαρτη, πατησα το ζαρι και με εβγαλε τυχαια στο (469|589) πως μπορω να καταλαβω αν ειμαι Βορειοδυτικα ή Βορειοανατολικα , Νοτιοδυτικα/ανατολικα κτλπ; Υπαρχει καπου χαρτης που μπορω να βλεπω ταυτοχρονα που ειναι ολα τα μελη της φυλης μου; Θελω να προσκαλεσω κιαλλους φιλους να παιξουν αλλα να ειναι κοντα σε μενα.
 

DeletedUser133

Guest
Ο/Η denz;n867 έγραψε:
Ευχαριστώ!

Επειδη οταν διαλεξα τοποθεσια στον χαρτη, πατησα το ζαρι και με εβγαλε τυχαια στο (469|589) πως μπορω να καταλαβω αν ειμαι Βορειοδυτικα ή Βορειοανατολικα , Νοτιοδυτικα/ανατολικα κτλπ; Υπαρχει καπου χαρτης που μπορω να βλεπω ταυτοχρονα που ειναι ολα τα μελη της φυλης μου; Θελω να προσκαλεσω κιαλλους φιλους να παιξουν αλλα να ειναι κοντα σε μενα.

καταρχάς χάρτης που να τους βλέπεις αυτόματα δεν υπάρχει αλλα υπάρχει μέσο τις φίλης σου το να ξέρεις τι συντεταχμενες του στο χάρτη
 

DeletedUser

Guest
Αν πατησεις στην κατω μπαρα την προβολη χαρτη σου δινει τη δυνατοτητα να ζουμαρεις κ το αντιστροφο εκει θα δεις μια γενικοτερη εικονα του κοσμου οπως επισης αναλογα με τις συμμαχιες ή μη τους εχθρους κ τα μελη σας με διαφορετικο χρωμα.Υπαρχει σελιδα εξωτερικη που μπορεις να δεις ολοκληρο το χαρτη διοτι εδω βλεπεις απλα τμηματα του αναλογα με τι ζουμ χρησιμοποιεις.
Παντως να ξερεις οτι το κεντρο ειναι το 500/500 οποτε μετα σε ενα γενικο ορο οτιδηποτε κατω απο το πρωτο 500αρι ειναι αριστερα στο χαρτη κ επομενως δυτικα κ οτιδηποτε κατω απ το δευτερο ειναι βορεια.Αρα θα ελεγα για εσενα οτι εισαι νοτιοδυτικα...
 
Κορυφή