Καινουργιος κοσμος

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser408
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser408

Guest
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται γρηγοροτερα αλλιως ποτε θα ανοιξει νεος κοσμος.δυστηχως ο τελευταιος δεν ειχε κανενα νοημα απολυτως και χαθηκε το ενδιαφερον.Ελπιζω στο επομενο να διορθωσουμε τα λαθη που εγιναν στο 21
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Αρχές Νοέμβρη είναι προγραμματισμένο το άνοιγμα του κ22. Όσο δε για τις διορθώσεις που αναφέρετε, τι ακριβώς προτείνετε;
 

DeletedUser408

Guest
Δυστηχως εχει χαθει το ενδιαφερον του παιχνδιου.γινονται φυλες για να κλεισουν κοσμους και οχι να παιξουν το παιχνιδι.απκ τη 1η βδομαδα φαινεται ποιος θα κερδισει τον κοσμο εντελως ανουσιο.Ανελεητη στρατολογηση ανενεργοι παικτες και γινεταξ μια παιδικη χαρα.Δε ξερω γιατι συμβαινει αυτο μαμλον θε ρητε κακο να χασεις χωριο να φας πυξιδα δε ξερω και 2γω πραγματα φυσιολογικα για το παιχνιδι.Αλλα το κακο ειναι να μη υπςρχει πιθανοτητα να χασεις απο το ξεκινημα .
Δε νομιζω οτι μπορειτε να κανετε πρεπει εμεις να κανουμε κατι
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Ορισμένα από αυτά που αναφέρετε ίσως λυθούν με τους νέους Κανονισμούς που βρίσκονται στο Νομικό Τμήμα για έγκριση. Τα υπόλοιπα αφορούν τον τρόπο παιχνιδιού του καθενός.

Για τον κ22 από πλευράς ρυθμίσεων, τα μόνα που μπορούν να αλλάξουν είναι οι Πόντοι Νίκης (να επανέλθει το Ποσοστό Κυριαρχίας) και οι ώρες της Νυχτερινής Προστασίας. Το μόνο εύκολο είναι να δημιουργηθεί από μία ψηφοφορία γι' αυτές τις δύο ρυθμίσεις, αλλά το θέμα είναι να εκφράσουν άποψη όσο το δυνατόν περισσότεροι παίκτες.
 

DeletedUser408

Guest
Οι ποντοι νικης προσωπικα δε μου αρεσαν αλλα φυσικα το βασικο ειναι ο τροπκς παιχνιδιου του καθενος
 

DeletedUser408

Guest
Και η ταχυτητα του παιχνιδιου ειναι κατι πολυ βασικο να αυξηθει
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Κι εγώ δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα όταν έμαθα για τους Πόντους Νίκης, αλλά όταν κάναμε δοκιμές δεν ήταν τόσο χάλια. Βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο η στρατηγική της κάθε φυλής. Και ως στρατηγική δεν εννοώ τις συνενώσεις φυλών αλλά τα πλάνα επιθέσεων.

Η ταχύτητα είναι πονεμένη ιστορία. Δεν μπορώ να μεταφέρω επακριβώς την συνομιλία που είχα τον Ιούνιο με τον Product Manager και τον LCM του παιχνιδιού για το συγκεκριμένο θέμα, λόγω αυτολογοκρισίας. Το resume είναι πως στην παρούσα φάση δεν μπορεί να αλλάξει γιατί υπάρχει πρόβλημα με την εκμάθηση και τις αποστολές γενικότερα. Δεν το αποκλείουν ως ιδέα, αλλά δεν υπάρχει χρονοδιάγραμμα πότε θα μπορεί να αλλάξει.
 

DeletedUser408

Guest
Ναι οκ ας αλλαξουμε εμεις μυαλα και ολα τα αλμα τα βρισκουμε
 

DeletedUser408

Guest
Γινεται να επισπευσει ο νεος κοσμος αν κανετε αιτηση και τους πειτε το λογο.Στον 21 δε νομιζω οτι θα βαλει κορωνες κανεις και ισα ισα το αφηνουν ολοι.
 

noesis

Μέλος προσωπικού
Αν συμφωνήσουν και οι υπόλοιποι 3 από την Εταιρεία που εμπλέκονται στο άνοιγμα των κόσμων, κανένα πρόβλημα από εμένα να ανοίξει νωρίτερα ο κ22.
Όταν έχω ενημέρωση, θα ενημερώσω με τη σειρά μου.
 

DeletedUser551

Guest
Καλημέρα σας
Θα ήθελα και εγώ να παραθέσω τη δική μου πρόταση όσον αφορά το νέο κόσμο.

Με βάση λοιπόν τα όσα έχω συζητήσει με άλλους παίκτες παλιούς και νέους, καταλήγουμε οτι στο νέο κόσμο εαν δεν έχει αλλάξει κάτι πολύ βασικό τότε δύσκολο να συμμετέχουν αρκετοί καλοί παλιοί παίκτες.

Όπως σας έχω αναφέρει και σε άλλο Θέμα, οι ελληνικοί σέρβερ δεν μαζεύουν πλέον τον ίδιο κόσμο και οι περισσότεροι επιλέγουν τους ξένους σέρβερ λόγο καλύτερης διαχείρισης και μεγαλύτερου community.

Δεν ξέρω εαν η ευθύνη είναι δική σας, η απλά εδώ σας έχουν παρατημένους αλλά αποδεδειγμένα ότι και να ζητάμε εδώ στους ελληνικούς σερβερ, η απάντηση πάντα απο εσάς είναι " Δεν γίνεται , είναι δύσκολο, δεν μας επιτρέπουν, απαγορεύεται , έτσι λειτουργούν οι σερβερ κτλπ. "
Στην αντίθετη πλευρά στον international (Αγγλικό) όλα λειτουργούν κανονικά, αλλά ακόμα και bugs να εμφανιστούν η ανταπόκριση είναι άμεση.

Παράδειγμα 1: Εδώ και κάτι χρόνια το θέμα με το δεύτερο χωριό που βγαίνει σχεδόν σε άλλη επαρχία έχει επιλυθεί , και εμείς ακόμα ψάχνουμε το δεύτερο χωριό στο χάρτη.

Παράδειγμα 2: Ενώ σε κάθε κόσμο κάποιες ρυθμίσεις μπορούν να τροποποιηθούν ανάλογα με το τι θέλουν οι παίκτες " όπως όριο μελών σε φυλές" ή ταχύτητα σερβερ", εδώ ακόμα παίρνουμε την απάντηση, " Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό".


Δυστυχώς Στην Ελλάδα παίζουμε ακόμα στο χτες οπότε πειτε στην εταιρία οτι πριν σκεφτούν να ανοίξουν κανένα άλλο σέρβερ, ας κοιτάξουν να φτιάξουν τους ήδη υπάρχοντες, και επιτέλους να δουλέψει και κανένας που πραγματικά ενδιαφέρεται για το παιχνίδι και ΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ γιατί μη ξεχνάμε οτι πρόκειται και σχέση επιχείρησης - πελάτη απο τη στιγμή που υπάρχει η χρηματική συναλλαγή μεταξύ μας.
 

DeletedUser408

Guest
Εχεις δικιο σε αυτα που λες για τη ταχυτητα κοσμου το ειχα πει απο οταν πρωτο μπηκα.21 κοσμοι εχουν ιδια ταχυτητα δυστηχως δεν αλλαξε ακομα.Αλλα το ξαναλεω τους κσμους τους χαλαμε εμεις πανω απο ολα.

Αντε και σου φτιαχνουν τη ταχυτητα αντε και το 2ο χωριο αντε κα οτι γουσταρεις οταν θα μπουν καποιοι θα κανουν μια φυλη με νουμπια γιατι μιλαμε για νουμπια για να ειμαστε ειληκρινεις θα εχει ο καθε παικτης οι καλυτεροι της φυλης τελος παντων απο 9 co που του επιτρεπει και θα κανουν φυλη 80 ατομων το μισο ενεργο κοσμο ας πουμε εσυ αντε παιξε...για να γινονται εξ αρχης εσωτεριεκς νομπλες διχως απωλειες ετοιμα χωρια τοσο καιρο και εσυ κοπανα δεξια αριστερα για να παρεις στο τελος ενα μετριο χωριο που θα εχεις κοντα σου .

Τεχνικες που υπαρχαν παντα στο παιχνιδι reclaim prenoble back time εδω δεν εχου χρησιμοποιηθει ποτε σε 21 κοσμους καποιες.21 κοσμους δε χρειστηκαν ποτε δηλαδη?Βλεπεις οτι ο τροπος σκεψεις των περισσοτερων ειναι σαν να παιζουν 2 μηνες στο παιχνιδι οποτε εξελιξη εδω δυσκολο.
ΓΙα τον 22 σου ειπα αν θελεις μια προσπαθεια μαζι και οπως μας βγει
 

noesis

Μέλος προσωπικού
@AK47, θα ήθελα να αναρτήσετε εδώ στο forum, δημόσια, την συνομιλία σας με την ομάδα της σελίδας του FB όταν αναφέρατε πως στον Ελληνικό server οι αναβαθμίσεις εφαρμόζονται με καθυστέρηση 1-2 μηνών σε σχέση με τους υπόλοιπους servers.

Επίσης, αναφέρετε έναν κόσμο άλλου server του TW2 (πλην του beta που εξ ορισμού για όλα τα παιχνίδια είναι server δοκιμών) ο οποίος έχει διαφορετικές ρυθμίσεις ταχύτητας και διαφορετικό όριο μελών Φυλής από αυτά που έχουν οι Ελληνικοί κόσμοι.

Και τέλος, αναρτήστε εδώ στο forum screenshot από αίτηση στην οποία αναφέρετε πως ψάχνετε να βρείτε το δεύτερο χωριό στον χάρτη. Η αίτηση θα πρέπει να είναι μεταγενέστερη της 8ης Μαΐου 2017 οπότε και εφαρμόστηκε η έκδοση 1.79 και να έχει γίνει στον ελληνικό server.

Παρακαλώ σε όλες σας τις αναρτήσεις να μην φαίνεται το όνομα κανενός συμμετέχοντος.
 
Κορυφή